התאוששות אחרי ניתוח אף

בעוד בעבר הניתוח לווה במשך החלמה ארוך יותר לעומת ההווה, כיום ניתן לעבור את הניתוח בשלום, בפרק זמן של מספר שבועות (וברב המקרים לא יותר מזה) וליהנות מתוצאות איכותיות מאי פעם. התאוששות תקינה לאחר ניתוח אף אינה דבר שיש להקל בה ראש, אלא להתייחס אליה ברצינות הראויה.

התאוששות אחרי ניתוח אף

אספנו עבורכם מספר נקודות אשר מפרטות את משך ההחלמה לאחר הניתוח, והשלבים המרכיבים אותו. הקפידו לקרוא בעיון את הנקודות, וליישמן, שכן למנוחה והקשבה למנתח חשיבות רבה בעיצוב מראה אפכם החדש (עליכם לאפשר לעצמות להתאחות בנחת ומבלי הפרעה).

לפני שנפרוט בפניכם את הנקודות השונות, חשוב להדגיש ואולי אתם כבר יודעים זאת, שלאחר הניתוח אתם תתעוררו עם חבישה (יותר נכון – סד) ושני טמפונים בנחיריים, שתפקידם למנוע דימום לא רצוי.

הנקודה החשובה ביותר – מנוחה ושוב מנוחה. זה הזמן שלכם להיות עצלנים, מותר לכם. בעקבות כך שעצמות האף חלשות ופגיעות לאחר הניתוח, מאוד חשוב להימנע מכל פגיעה או מכה באזור זה, שכן זו יכולה לסכן את המבנה החדש שהושג בניתוח.

התאוששות אחרי ניתוח אף, וכזאת טובה, מחייבת אתכם להקפיד על חבישה הגיינית ואסתטית לכל אורך התקופה, במטרה למנוע זיהומים. בנוסף, ייתכן ותתבקשו ליטול אנטיביוטיקה במטרה להקטין ככל הניתן את הסיכוי לזיהום.

ייתכן כי תסבלו מכאבים לא מבוטלים בשעות ובימים הראשונים שלאחר הניתוח, אך תוכלו לבקש משככי כאבים או להסתפק באקמול \ אופטלגין אשר יקלו על תקופה לא פשוטה זו.

בימים הראשונים לניתוח ייתכן ותסבלו מפגיעה זמן בלבד של חוש הריח, כך שאינכם חייבים להתחיל להילחץ מן המצב, ולהמתין מספר ימים עד אשר הגוף יתאושש ויחזור לפעילות תקינה.

חשוב לא להיות גיבורים, ולהתריע בפני המנתח על כל אי נוחות במהלך תקופת ההתאוששות אחרי ניתוח אף (כזאת החורגת מן המידה הסבירה), ואף להגיע לביקורות במידה ועולה בכם החשד שמשהו אינו כשורה.

ניתן להכליל ולומר באופן גורף כי לאחר כשלושה עד ארבעה שבועות תוכלו לחזור לפעילות תקינה וסוף סוף תזכו להשוויץ במראה אפכם החדש.

רוצים גם? למידע נוסף וחינם ללא כל עלות – צרו איתנו קשר

כתיבת תגובה