טכניקות לביצוע ניתוח אף – מה חשוב לדעת

טכניקות לביצוע ניתוח אף – מה חשוב לדעת לפני ניתוח אף הנחשב לניתוח הפלסטי הפופולרי ביותר בישראל, אך חשוב מאוד לדעת מספר נקודות קריטיות לגביו. אנשים לעיתים יכולים להקל ראש בבחירת מנתח האף המומלץ ביותר עבורם, וזאת עקב הרצון לזרז עניינים ככל האפשר ולצאת לדרך חדשה. חשוב לזכור כי בעוד ניתוח הינו פופולרי במיוחד בארץ (ובעולם – שני רק לניתוח הגדלת חזה), הינו מלווה בהרדמה מלאה וטומן בחובו סכנות לא מבוטלות לצד תופעות לוואי אליהן חשוב להיות מודעים באופן מלא.

טכניקות לביצוע ניתוח אף מה חשוב לדעת

 

ניתח אף ניתן לבצע בשימוש בשתי טכניקות שונות, אשר נבחרות בהתאם למצבו הרפואי של המטופל וכן למבנה אפו (שנסקר באמצעות צילום חלל האף במרפאת המנתח). שתי הטכניקות המוצעות בשוק הן טכניקה פתוחה וטכניקה סגורה. הטכניקות למעשה נבדלות האחת מן השנייה במידת הכניסה הכירורגית הנדרשת לביצוע הניתוח. ישנם מצבים בהן מבנו אפו של המטופל פגום (לרב עקב פגיעה במחיצת האף), ועל כן ניתן לבצע כניסה כירורגית מינימלית.

מבין הבדיקות הנדרשות טרם הניתוח, חשוב מאוד לבצע צילום מקיף של מבנה האף, ותעלות האף, על מנת להבין האם הנכם כשירים לעבור את הניתוח בהצלחה, ועל כן נקבעת טכניקת הניתוח הנבחרת. חשוב להדגיש כי לעיתים לא ניתן יהיה לעבור את הניתוח, וזאת עקב פגיעה קשה במבנה האף שאינה מאפשרת לבצע גם את הטכניקה בטכניקה הסגורה.

שתי הטכניקות נבדלות אחת מן השנייה גם במשך ההחלמה הנדרש לכל אחת מהן לאחר הניתוח. חשוב כמובן לדעת כי הטכניקה הפתוחה הינה פולשנית ומלווה בכניסה כירורגית משמעותית יותר, ועל כן מצריכה משך זמן רב יותר עד להחלמה מלאה. הטכניקה הסגורה הינה כמובן פולשנית במידה פחותה יותר, וכזאת המאפשר להחלים באופן מהיר יותר (מספר שבועות קטן). חשוב לקבוע פגישת ייעוץ במספר מרפאות מומחים ברשות מנתחים מובילים, ולהבין יחד איתם את הטכניקה המתאימה לכם ביותר.

חשוב לבצע השוואת מנתחים ולא להתעצל ולהשאיר את העניין לגורל. השוו מחירים על פי גורמים שונים ובהן עלות הניתוח, ניסיון מקצועי, חוות דעת, פגישת ייעוץ ועוד. בנוסף, מומלץ לבקש לשוחח ולהיפגש עם לקוחות עבר במטרה לראות את עבודות עבר ולהתרשם באופן אישי.

צוות המומחים של פורטל af4u, המוביל בישראל בנושא ניתוח אף, ישמח לסייע לכם בכל נקודה ועניין הנוגעים לניתוח אף. מוזמנים ליצור קשר ולאפשר לנו להדריך אתכם עד לניתוח שעתיד לשנות את חייכם מקצה לקצה.

כתיבת תגובה