טכניקות לביצוע ניתוח אף

כאשר סוקרים את תחום הניתוחים הפלסטיים והקוסמטיים בישראל, הרי שללא ספק ניתוח אף מתברר בתור זה הפופולארי והנפוץ ביותר. האף, מעצם היותו האיבר הבולט ביותר בפנינו, נתפס כזה המרכז את מלוא תשומת הלב של העומדים בפנינו, ובהתאם לכך – באם מבנהו שונה מדי – מדובר בפגיעה אסתטית לא מבוטלת אשר יכולה לגרום לבושה ובטחון עצמי ירוד. כיום, עם ההתפתחות העצומה בתחום הכירורגיה הפלסטית, ניתן להגיע לתוצאות שלא תאמנה ולהתאמה מלאה של מבנה האף החדש לפנים, וזאת מבלי להשאיר זכר להתערבות כירורגית.

טכניקות לביצוע ניתוח אף

מדובר על ניתוח שלא אורך זמן רב, שלא מצריך בדרך כלל הרדמה מלאה ושניתן לבצע אותו בכמה טכניקות כגון ניתוח פתוח וניתוח סגור וזאת כדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר עבור המטופלים.

הדמיה ובירור שלפני ניתוח אף

לפני שניגשים לביצוע של הניתוח עצמו חשוב מאוד לערוך שיחה מקדימה עם הרופא המנתח. במהלך שיחה זו מבצוע תהליך של תיאום ציפיות. הרופא מספר למטופל אילו טכניקות של ניתוח אף יכולות לבוא בחשבון, מה כולל הניתוח, איך מרגישים לאחריו, ומתי ניתן יהיה להתרשם מהצלחת הטיפול (לרוב רק לאחר כמה שבועות מסיום הניתוח).

חלק חשוב מאוד של השלב הראשוני הזה הוא להבין מה בדיוק רוצה המטופל. חשוב לדעת מה במראה האף מפריע למטופל, האם הוא סובל מאילו שהם קשיים בנשימה, האם הוא סובל מאלרגיות, האם הוא עושה שימוש קבוע בתרופות וכן הלאה. בנוסף נוהג הרופא לבצע כמה צילומים של אזור האף, מכמה זוויות שונות, וכן לערוך הדמיה ממוחשבת.

שתי טכניקות מקובלות

ניתוחי אף מודרניים כוללים שתי טכניקות עיקריות – ניתוח סגור וניתוח פתוח.

  • ניתוח אף פתוח – מבוצע בחלק העליון של האף, תוך חיתוך והסרה של שכבר העור העליונה בכדי להגיע לרקמות הפנימיות, לעצם ולסחוס. החיסרון שטמון בשיטה זו הינו האפשרות לסבול מצלקות נראות לעין.
  • ניתוח אף סגור – בצורה זו של ניתוח אף, שלא כמו בשיטה הקודמת, החיתוך נעשה מבעד לנחיריים וללא הסרה של עור חיצוני. שיטה זו מאפשרת למנתח להימנע מיצירה של רקמה צלקתית נראית לעין ולכן יש בכך יתרון משמעותי מבחינה אסתטית.

טכניקות מגוונות

ניתוח אף ניתן לבצע לא רק בטכניקות שונות אלא גם תוך ביצוע של פרוצדורות שונות ומגוונות. הבחירה בטכניקה הפתוחה או הסגורה וכן בצורת הסרת הרקמה והסחוס המתאימה ביותר היא תוצאה של כמה גורמים –

  • ניסיונו של הרופא הפלסטיקאי – רופאים שונים נוקטים בדוקטרינות טיפוליות שונות. משמעות הדבר היא שכל רופא נוהג לבחור בשיטות ניתוח מסוימות שנותנות לדעתו האישית את התוצאה הטובה ביותר. חשוב – אין בהכרח טכניקה אחד ויחידה אשר נחשבת כטובה יותר, אלא משתנה על פי נתוניו הטבעיים של המטופל ומטרת ההליך.
  • חידושים בתחום – בדומה לתחומים אחרים ברפואה, גם בתחום הפלסטיקה בפרט, ובייחוד זה של ניתוחי האף מופיעים מעת לעת חידושים שונים. אותם החידושים כוללים בין היתר שיטות חדשות של טיפולים כירורגיים. כך, יש שיטות שהיו קימות בעבר ונעלמו מהעולם בעוד שיטות חדשות הוכנסו לשימוש.
  • העדפות המטופל – הבחירה בטכניקה הפתוחה או הסגורה יכולה להיות מושפעת גם ממבנה האף והפנים של המטופל וגם מההעדפות שלו. מטופל אשר חושש מאוד מהופעת צלקת יכול לבחור בניתוח שנערך דרך הנחיריים ולא מהחלק העליון של האף. ניתוח זה, בנוסף לכך שמלווה בצלקות מועטות, מלווה לרב גם במשך החלמה קצר יותר.
  • מבנה פנים וסוג הבעיה העומדת בפני המנתח – ישנם סוגים שונים של טכניקות לביצוע ניתוח אף, אשר משתנות בהתאם למטופל וכן בהתאם להליך שיש לבצע. ישנם טיפולים שכוללים בעיקר שיוף של סחוס, יש כאלה שכוללים גם פיסול של עצם, יש שכוללים גם עיצוב הנחיריים, יצירת אף סולד, סילוק גבנוניות, עיצוב ומילוי שקעים וכיוצא באלה. מעניין לציין שיש רופאים שמטפלים גם בבעיות של מחיצות האף וכן כאלה שיכולים לשפר תוך כדי התהליך גם בעיות פיזיולוגיות שמפריעות לנשימה. בצורה כזאת משפרים לא רק את הפרופורציות אלא גם ממש משפיעים על איכות החיים של המטופל.

חשוב לבצע השוואת מחירים, ולא פחות חשוב – מרפאות ומנתחים, על מנת להשכיל לבצע את בחירת המנתח האף הטובה ביותר. למידע נוסף, ייעוץ והדרכה, צרו איתנו קשר עוד היום דרך הטופס שבאתר, ונדאג להפנות אתכם לפגישת ייעוץ ללא עלות.

כתיבת תגובה