כאבים אחרי ניתוח אף

ניתוח אף הינו בין הניתוחים היותר פופולאריים בתחום הניתוחים הכירורגיים, המבוצעים כיום כמעט בכל מכון המציע טיפולים כירורגיים שונים. ניתוח אף כיום מבוצע בטכנולוגיות מתקדמות המאפשרות לעבור את הניתוח בראש שקט וללא דאגות מיותרות. אם אתם שואלים את עצמכם האם ישנם כאבים אחרי ניתוח אף, כן. אך פחותים מאוד. ניתוח אף מעניק מענה למספר בעיות בשני תחומים עיקריים" הרפואי והאסתטי, כאשר במקרים רבים מבוצע הניתוח במטרה לתת מענה לבעיות בשני התחומים גם יחד. הטכנולוגיות הרפואיות המתקדמות מאפשרות לעבור את הניתוח במהירות וללא הפרעות שונות.

כאבים אחרי ניתוח אף

לפני ההחלטה הסופית על ניתוח אף חשוב לקחת בחשבון את ההשלכות של הניתוח לאחר סיומו. מאפייני ההחלמה מניתוחי אף כוללים נפיחויות קלות, קושי קל בנשימה חופשית ובצקות פנימיות. ברוב המקרים אין תחושות של כאבים אחרי ניתוח אף לבד אלו הנגרמים כתוצאה מההתנפחויות, הנוצרות בשל רקמות הגוף בהן מתפתחות בצקות. כאבים אלו ניתנים לשיכוך באמצעות משככי כאבים פשוטים בתרופות ללא מרשם או כאלה הניתנים על ידי הרופא מבצע הניתוח.

מעקב לאחר ניתוח

כאבים אחרי ניתוח אף אחרים אינם נפוצים אולם בכל מקרה של כאב יוצא דופן חשוב להיות במעקב ולהגיע לביקור אצל רופא כשבועיים או שלושה לאחר הניתוח עצמו. מעבר לכאבים או תחושות אי נוחות הנגרמות בשל הניתוח תיתכן נפיחות באזור הניתוח עצמו ובאזורים קרובים בפנים. הבצקות המתפתחות בשל הניתוח ומשפיעות על הרקמות הפנימיות של הגוף עשויים לגרום לקשיי נשימה ויש להיערך לכך מראש. בצקות אלו נעלמות כעבור זמן קצר ועמן גם תחושת האי נוחות. ישנו איסור לקנח את האף ובאופן כללי יש להימנע ממגע עם האף בשבועות הראשונים שלאחר הניתוח.

שטפי דם אפשריים

שטפי דם עלולים להופיע בעקבות הצטברות דם מתחת לעור, אולם זוהי תופעה טבעית לאחר ניתוח. כאבים לאחר ניתוח אף בשל דימום קל הינם אפשריים אולם אינם מופיעים ברמה נמוכה יחסית וניתנים לשיכוך באמצעות כדורים משככי כאבים. דימומים אלו נעלמים אצל רוב המנותחים כמה ימים ספורים לאחר הניתוח. כאבים לאחר ניתוח אף כמעט ולא מופיעים מאחר ובחודש הראשון אין כל תחושה בחלקים של האף.

כתיבת תגובה