מה חשוב לדעת על ניתוח אף

ניתוח אף הוא הניתוח הפלסטי הפופולרי ביותר בישראל. האף, מעצם היותו האיבר הבולט ביותר בגופינו, הינו מוקד תמידי לשינוי. בכל מפגש עם אדם זר מיד העיניים מתמקדות באף, ובעת פגיעה מבנית, או מבנה שאינו סימטרי מתעורר הצורך לשנותו. בהמשך מאמר זה נדון בנקודות חשובות הנוגעות לניתוח אף, מה חשוב לדעת, ההכנות לניתוח, הבחירה במנתח מומלץ וכן דגשים הנוגעים למשך ההחלמה שלאחר הניתוח.

כיום ניתן לערוך ניתוח אף תוך כדי שימוש בטכניקות כירורגיות מתקדמות, וכאלה הכרוכות במידה פחותה של חדירה לגוף. בנוסף, בעוד בעבר הניתוח לווה בסיכונים לא מבוטלים וכן במשך החלמה שלאחריו, כיום הסיכונים פחותים באופן משמעותי, לצד משך החלמה שכיום מאפשר חזרה לשגרה לאחר שבוע – שבועיים באם הכול עובר כראוי.

יחד עם ההתקדמות הטכנולוגית חשוב לזכור כי מדובר בהליך כירורגי פולשני, כזה המלווה בהרדמה מלאה, ושאין להקל בו ראש. על מנת להגיע לניתוח אף מוכנים ככל האפשר, חשוב להתייחס למספר נקודות תוך כדי מחשבה רבה.

 

מה חשוב לדעת על ניתוח אף

 

בחירת מנתח: הנקודה הראשונה והחשובה ביותר. בחירת המנתח צריכה היעשות תוך כדי התחשבות במחיר, בניסיון, ותק, ביקורות וכן התחשבות בהתרשמות שלכם בפגישת ההיכרות עם המנתח. בנוגע למחיר, חשוב לא לבחור את המנתח אך ורק על פיו. בכל הנוגע לניתוח אף, חשוב לדעת שמומלץ לבחור בעלות הממוצעת לניתוח, לא בהכי זול וגם לא בהכרח בהכי יקר.

לקריאה נוספת בנושא

בדיקת התאמה: טרם ניתוח אף יש כמובן את הצורך לבצע בדיקה האם הניתוח הוא אפשר. הבדיקה כוללת צילום של מבנה האף, על מנת להבין לא קיים פגם מבני שמונע את הניתוח. בנוסף, תתבקשו למלא שאלון רפואי מקיף, פירוט אשפוזים קודמים ואלרגיות ידועקות. חשוב לא להסתיר מהרופא המנתח אף פרט רפואי, תנו לרופא ולצוותו להחליט בנוגע לזה.

מהלך הניתוח: ניתוח אף מתבצע באחת משתי טכניקות, פתוחה או סגורה, אשר נבחרות בהתאם למצב אפו של המטופל. הניתוח נעשה תחת הרדמה מלאה, אשר לאחריו יש להישאר להשגחה למשך כשעתיים, באם הניתוח עובר בהצלחה.

משך החלמה: לאחר הניתוח, אשר עורך כחצי שעה עד שעה, יולבש על אפכם סד אשר תפקידו למנוע תזוזה של האף במהלך תקופת ההחלמה. הסד מסייע לשמור על האף בזמן ההתאחות שבתקופת ההחלמה. בנוסף לכך, טמפונים יוכנסו לעפעפיים במטרה לספוג שאריות דם.

במהלך משך ההחלמה חשוב מאוד להימנע מתזוזה וכמובן מפעילות אשר יכולה להסב מכה לאף, ולהשפיע על עיצובו בזמן ההתאחות. בנוסף לכך, חשוב להימנע ככל הניתן מחשיפה לשמש, שכן האף רגיש מאוד בשבועות שלאחר הניתוח. חשוב גם להיות עירניים לדימומים או תחושות לא נעימות לאחר ניתוח אף, ולהיות בקשר רציף עם המנתח, לכל צרה שלא תבוא.

על מנת להגיע מוכנים ככל הניתוח לניתוח, ולהבין את מהותו במלואה, חשוב לזכות בכל המידע הרלוונטי והמקצועי ביותר. צוות af4u ישמח לספק לכל את מלוא העזרה בנושא, ללא כל עלות.

למידע ופרטים נוספים, אתם מוזמנים להשאיר את פרטייך בטופס מטה ומומחי האתר יחזרו אליכם עוד היום עם כל המידע וההמלצות למנתחים המומלצים ביותר בישראל.

כתיבת תגובה