ניתוח אף חזרה לשגרה

האף הינו האיבר הבולט ביותר בפנינו, וזו גם הסיבה לכך שניתוח לשנותו נחשב לבין הפופולרים ביותר מבין כלל ההליכים הפלסטיים המתבצעים בארץ מדי שנה, למעשה – כשישים אחוז מן ההליכים הכירורגים המתבצעים בארץ מטרתם שינוי מבנו, מטעמים אסתטיים של האף. בכל הנוגע להליך ניתוח אף חזרה לשגרה הינה נקודה אשר מטרידה רבה אשר חולמים על ההליך. במאמר זה הכנו עבורכם רשימה של מספר נקודות במטרה לשפוך אור על תצקופת ההחלמה שלאחר הניתוח, וכן הדגשים עליהם חשוב לשים לב במהלכה במטרה לאפשר לאף להחלים במלואו ולהתקבע בצורתו החדשה.

ניתוח אף חזרה לשגרה

מיד לאחר סיום הניתוח יולבש על אפכם סד מיוחד (בשילוב עם טמפונים המוכנסים לנחיריים לשם ספיגת שאריות דם) אשר תפקידו לקבע את האף, בעוד הינו חלש וצריך להתקבע, ולאפשר לו להבריא תוך כדי התעצבות צורתו ההחדשה שנקבעה על ידי המנתח. בכל הנוגע לניתוח אף חזרה לשגרה, לאחר הניתוח אתם נכנסים לתקופת החלמה בת מספר שבועות במהלכה חשוב להקפיד על מספר נקודות:

מנוחה: לא סתם הנקודה הראשונה כי בכל הנוגע לניתוח אף חזרה לשגרה מתאפשרת בעיקר תודות למנוחה הגונה במהלך תקופת ההחלמה. מומלץ ביותר להינמע כמובן מפעילות אשר יכולה לגרום לפגיעה באף החבוש, ובתהליך ההחלמה המתבקש.

שמש: הימנעו מחשיפה ככל הניתן לשמש במהלך השבועים הראשונים שלאחר הניתוח, וזאת בעקבות כך שהאף רגיש ואין אנו מעוניינים להעמיס על תקופת ההחלמה הנדרשת.

היגיינה: על מנת להימנע מזיהום לאחר ניתוח אף חזרה לשגרה חשוב להקפיד על אזור הניתוח נקי, וזאת על מנת להקטין ככל הניתן את הסיכוי לחוות זיהום (יש לזכור כי מדובר בהליך כירורגי בו מתבצע חיתוך של העור). יש להחליף את התחבושות \ סד בעת בדיקות הביקורת אצל הרופא, ולא להימנע מהן גם אם בזמן לא נוח.

תרופות: במהלך תקופת ההחלמה לעיתים תידרשו ליטול אנטביוטיקה להקטנת הסיכוי לזיהום, אל תדלגו על כך שכן זוהי נקודה חשובה מאוד.

מומלץ ביותר לא להימנע מביקור המנתח באם עולה תחושה לא נעימה במהלך תקופת ההחלמה, או באם חלילה דימום מתרחש. נשמח לסייע לך עם כל המידע הרלוונטי בנושא ניתוח אף, ולספק לך את סט הכלים השלם עימו תוכלי להגיע לידי ההחלטה הסופית לגבי הניתוח.

כתיבת תגובה