ניתוח אף – טכניקת הניתוח

טכניקת ניתוח אף יכולה להיות באחת שתי הטכניקות: טכניקה סגורה וטכניקה פתוחה. הניתוח עצמו מבוצע דרך הנחיריים, על מנת למנוע צלקות בצידו החיצוני של האף. טכניקת הניתוח הינה תלויה בניסיונו של המנתח וצורכי הניתוח עצמו. במידה ויש צורך לשלב ניתוח רפואי, יעורב רופא אף אוזן גרון, על מנת שיוכל לחוות דעתו על בעיית הנשימה. הטכניקה הנבחרת חייבת לקחת בחשבן את התמונה המלאה וצורכי הטופל באופן ספציפי.

טכניקת ניתוח סגורה

ניתוח סגור הינה האופציה המועדפת על מטופלים רבים, כמו גם רופאים, במידה ואין צורך בניתוח מסובך יותר. ניתוח זה נחשב לשמרני מכיוון שהוא לא מערב הפרדת רקמות או חיתוך חיצוני, עם זאת הוא מאפשר שיוף עדין של שלד האף. לאחר מכן, מקבל העור שמעל, את מבנה השלד החדש ומתאים את עצמו, על ידי כיווץ העור. תוצאות טכניקה זו יהיו מוגבלות יותר מאשר טכניקה פתוחה, והמשחק יכול להיות מוגבל יותר, למרות שהמיומנות אשר צריך להציג הרופא היא גדולה יותר. תקופת ההחלמה מניתוח זה היא מהירה ולא כוללת צלקות משמעותיות. ניתוח זה נעשה במקרים של אורך אף שמפריע או גבנונים קיימים.

טכניקת ניתוח פתוחה

ניתוח זה נעשה בגישה חיצונית, ולא דרך נחירי האף. העור העוטף את שלד האף מורם, ומאפשר גישה ישירה לעצמות לסחוסים. בשיטה זו, אפשר להגיע לתוצאות מרשימות יותר ולתיקון עיוותים מבניים גדולים יותר. תיקון זה ייעשה במיוחד כאשר יש צורך רפואי מיוחד, או כאשר מיומנות הכירורג בטכניקה זו רבה יותר. ניתוח זה נחשב לקשה יותר ולמערב תקופת החלמה ארוכה יותר. לפעמים, אין ברירה אלא לבצע ניתוח אף מסוג זה, עם זאת יש להבין ולהקשיב לדרישות המטופל ולהיות ערני לציפיות מהניתוח.

ניתוח שניוני

לפעמים יש צורך בניתוח שניוני, מכיוון שיש צורך בתיקון מבנה האף לאחר ניתוח אף טכניקת הניתוח. ניתוח זה יהיה, לרוב, קשה יותר מאשר הניתוח הראשוני. הטכניקה המשמשת לניתוח זה הינה טכניקה קצת שונה, מכיוון שהיא מערבת את בניית הסחוסים והעצמות מחדש. מכיוון שטכניקה זו היא כה מסובכת, לפעמים יש צורך בעוד ניתוחים דומים עד קבלת התוצאות הרצויות והמספקות.

רוצים לדעת עוד רוצים לשמוע על הטבות ומבצעים בתחום

אנחנו הכתובת השאירו לנו פרטים .

כתיבת תגובה