שאלה כמה עולה ניתוח אף בגיל 16

ניתוח אף הינו בין הניתוחים המבוקשים והפופולאריים יותר בארץ ולא בכדי. האף הינו איבר מרכזי בפנינו וכמו כן הוא אחראי על נשימה תקינה, מה שמשפיע רבות על אופן התפקוד היומיומי שלנו וכן על איכות החיים.

המראה החיצוני מהווה פרמטר לא מבוטל בבניית ההערכה העצמית שלנו, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בגילאים צעירים כמו גיל ההתבגרות, המתעניינים לא אחת האם ניתן לעשות ואם כן, שאלה כמה עולה ניתוח אף בגיל 16 ובגילאים צעירים קרובים.

ניתוח אף בגיל צעיר?!

ההתעניינות בנושא עולה במיוחד כאשר מדובר בגילאי ההתבגרות, כאשר אחת השאלות הנפוצות ביותר הינה כמה עולה ניתוח בגיל 16 ובגילאים קרובים. חשוב לשים לב כי מדובר בניתוח רגיש מאוד מחד, ובגיל צעיר במיוחד, נתונים המשפיעים רבות על ההחלטה באם לבצע ניתוח זה או לא בגיל צעיר כל כך. למעשה, התפתחותו הטבעית של מבנה האף מגיעה לבשלות כמעט מלאה לקראת גיל 18 אולם אין מדובר בנתון סטטי, שכן כל מקרה חל לגופו של עניין.

תהליכים בגיל ההתבגרות

ניתוח אף ניתן לבצע אף בגילאים מוקדמים יותר, ובכל מקרה יש לוודא אצל רופא מומחה בלבד כי האף הגיע לבשלות או לכל הפחות סיים כ 90% מתהליך ההתפתחות שלו. תהליך התפתחות האף מכונה התגרמות בהתבסס על תהליך התגרמותן של עצמות האף.

בני נוער ומבוגרים כאחד – הסובלים מבעיות בריאותיות או בעיות אסתטיקה בפנים, יכולים למצוא את הפתרון תודות לפיתוחן של טכנולוגיות מתקדמות ברפואה. יחד עם זאת חשוב ביותר להתייעץ עם רופא מומחה, ואת הניתוח עצמו יכול לבצע אך ורק רופא מוסמך.

חשיבותה של מקצועיות

בני נוער הינם אוכלוסיה שידועה ברגישותה למראה החיצוני שלה ולהשפעתו על הדימוי העצמי וההערכה העצמית. דווקא בשל כך ישנה חשיבות מרכזית לבחינת הנושא מבחינה רפואית וכן ישנו צורך מהותי בבדיקות מקצועיות שיבטיחו כי המועמד לניתוח אכן כשיר לעבור אותו. במקרים אלו התשובה הקריטית ביותר אינה עוסקת בשאלה כמה עולה ניתוח אף בגיל 16 אלא בנוגע לכשירות המועמד לעבור ניתוח זה באופן הבטיחותי והמקצועי ביותר.

כתיבת תגובה