10 נקודות חשובות על ניתוח אף

סיכמנו עבורכם 10 נקודות חשובות על ניתוח אף אליהן חשוב להיות מודעים כל מי שמתעניין לעבור ניתוחי אף, נקודות הנוגעות להתכוננות לניתוח, משך החלמה, בחירת מנתח וסוגי הטכניקות. קריאה מהנה.

10 נקודות חשובות על ניתוח אף

 

1. אין צורך לבחור במנתח הפלסטי היקר ביותר, פשוט אין. רבים בוחרים במנתח פלסטי מתאים לפי עלות הניתוח, ומסיקים כי עלות הניתוח מצביעה על איכותו וותקו של המנתח. ניתן גם לבחור במנתח המציע עלות שנחשבת לממוצעת בשוק, ולבחור בו גם על סמך מספר נתונים שונים.

2. חשוב להשוות בין מספר מרפאות ומנתחים שונים, תוך כדי התחשבות במספר משתנים. קבעו פגישת ייעוץ עם מספר מנתחים, חשוב לשבת איתם לשיחה אישית ולהבין באופן מלא את מהות הניתוח, ולקראת מה הולכים למעשה. במהלך הפגישה חשוב לשים לב כי אתם מתחברים למנתח בפן האישי – נקודה מאוד חשובה.

3. אל תתביישו ותבקשו מהמנתח לראות תעודות המאשרות כי אכן הינו בעל ההסמכות הנדרשות לביצוע הניתוח. אל תקלו ראש ותחשבו כי מדובר בעניין פעוט, ישנם גם מנתחים שאינם מקצועיים ומהם צריך להיזהר באופן מיוחד.

4. התייעצו עם חברים ואנשים עליהם אתם סומכים בדבר מנתח אף מומלץ, כמובן שמומלץ להיוועץ באנשים שעברו ניתוח אף ויכולים להמליץ בלב שלם על מנתח מתאים. גם ברחבי רשת האינטרנט תוכלו למצוא מידע מקיף בנושא הניתוח ודגשים חשובים הנוגעים לו, אך יש לקחת את המידע בה בעירבון מוגבל ולדעת לדלות מידע אך ורק מאתרי רפואה סמכותיים.

5. חשוב מאוד לבחור במנתח\ת שהמרפאה שלו ממוקמת במרחק נסיעה סביר ממקום מגוריכם. רבים כלל לא מודעים לנקודה זו, אך היא בהחלט חשובה, וזאת לכל מקרה שלא יבוא בו במהלך תקופת ההחלמה יתעורר חשש או תחושות לא נעימות הנוגעות לניתוח אף, ומחייבות הגעה בהולה למרפאה. קחו את זה בחשבון.

6. חשוב לזכור שניתוח אף הוא הליך, שאמנם נחשב לפופולרי מאוד, אך באותו נשימה מדובר כי בכזה המתבצע תחת הרדמה כללית, נתון שאין להקל בו ראש. לעיתים נדרש המטופל לעבור יום אחד של השגחה במרפאה, וזאת לצורך השגחה או באם המצב מחייב זאת. עלות של יום כזה, על הצוות הרפואי, יכול להגיע ל-2,000 ש"ח. חשוב מאוד לוודא את נקודה זו עם המרפאה ועל חברת הביטוח, ולסגור באופן מוחלט את חוסר הוודאות הנוגעת לעניין זה.

7. על אף שניתוח אף נחשב לפופולרי במיוחד, שוב להזכיר כי לא כל אחד יימצא מתאים לעבור אותו. טרם ההחלטה בנוגע לניתוח תעברו בדיקת התאמה, בה ינסה להעריך הרופא האם לא קיים חשש לפגיעה מבנית בתעלות האף במהלך הניתוח. עוד יחליט הרופא בדבר הטכניקה המומלצת ביותר לביצוע ההליך, טכניקה פתוח או סגורה, אשר נבדלות האחת מן השנייה בעומק החדירה הכירורגית.

8. מיד לאחר הניתוח יוכנסו לאפכם שני טמפונים במטרה לספוג את שאריות הדם ולמנוע דימום באיזור המנותח. בנוסף לכך, סד יולבש על אפכם, מאין מגן פלסטיק, במטרה להגן עליו שכן אינו חזק ובמטרה למנוע תזוזה וקיבעון שאינו מתוכנן. חשוב מאוד להישמע להוראות הרופא המנתח, ולהקפיד על מנוחה תכופה.

9. במהלך השבועות הראשונים שלאחר הניתוח, חשוב מאוד להקפיד על מנוחה תכופה, ולהימנע מכל פעולה שיכולה לשנות את האיחוי הטבעי של עצמות האף. חשוב מאוד לקחת מספר ימי חופש מהעבודה, ולאפשר לעצמנו להחלים כראוי בתקופה שלאחר הניתוח, חבל לגרום לנזק רק מאחר שאנו רוצים להשוויץ באפינו החדש.

10. ניתוח אף הינו ההליך הפלסטי הפופולרי ביותר בישראל. תנו לצוות מומחי האתר af4u לאפשר לכם ליהנות מכל המידע הכי רלוונטי הנוגע לניתוח, למציאת מנתח מומלץ, דגשים הנוגעים למשך ההחלמה, סוגי טכניקות וכל מידע נוסף שחסר לכם. 

מעבר ל-10 נקודות חשובות על ניתוח אף תוכלו לקרוא האתר מאמרים נוספים ורבים הקשורים לניתוחי אף.

למידע ופרטים נוספים, השאירו את פרטיכם בטופס המצורף לעמוד זה, וצוות המומחים שלנו ישמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה.

כתיבת תגובה